דיקור, שיאצו וצמחי מרפא

הרפואה הסינית (דיקור, שיאצו וצמחי מרפא) מבוססת התבוננות רוחנית מאוד על מערכת החיים השלמה. לצד ההתבוננות הרוחנית יש התבוננות קלינית בהירה מאוד על בריאות האדם.המלצות תזונתיות, מניעת מחלות וטיפול בהן.
במחקרים על נקודות הדיקור  שנעשו בעשורים האחרונים ניתן לראות במושגים של המערב את מה שידעו להגיד הסינים לפני אלפי שנים..
הרפואה הסינית יודעת לעבוד במגע על מערכת השלד והשרירים יחד עם המערך האנרגטי שלנו קרי מערכת העצבים, על המערך האנדוקריני שלנו דרך דיקור וצמחים וכך להשפיע על הנוירולוגיה שלנו ועל מחלות שונות שהגוף האנושי מייצר.
הדיקור לרוב אינו מורגש ועובד טוב עם נשים רגישות וילדים רכים. 

איך צמחים עובדים, או למה לא לקנות צמחים ללא התוויה טיפולית פרטנית
צמחים.. תמיד כששואלים אותי מה אני נותנת ל… או למה טוב הצמח הזה או אחר אני משועשעת. זה לא עובד ככה בעיני, הטבע הוא בית מרקחת משובח אבל הרוקח בו עובד אחרת.
הריפוי בצמחים היווה את הבסיס לפרמקולוגיה המודרנית. הוא יכול להיות מבוסס מחקר מערבי, קליני. כן, גם את זה אני יודעת לעשות. אבל אני אוהבת לטפל בשורש. למצוא מה חסר לאיזון.

קחו לדוגמא נווד, לא בחיים אלא בלב. ללא שורשים, נסחף אחרי הרוחות, לא מצליח להתיישב בשום מקום, לא מקצועית ולא זוגית. הגיע לטיפול בגלל דיכאון.
כדי לתת לו צמחים מתאימים אחפש את המהות הזאת או ההפוכה לה (תלוי באסטרטגיה שאבחר) בעולם הצומח.
אקח צמח עם שורשים עמוקים, רחב גדול. אולי אשתמש בפירות שלו כדי להעצים בגוף את תחושת המימוש אולי אבחר בשורשים שלו. אולי אקח צמח מדברי, דומה לו קצת באופי, כזה שהרוח מזיזה ממקום למקום אבל בסוף הוא תמיד מכה שורש ומצמיח עלים חדשים ומוציא פירות, עד העונה הבאה שבה תבוא רוח חדשה.

עולם המושגים הסיני עובד במושגים של פעם: דם, אנרגיה (צ'י) ונוזלי גוף. יין ויאנג והתייחסות לחלקי הנפש השונים, ההסתכלות על האדם פשוטה וקולעת.
עם השנים הצטברו עוד ועוד מחקרים שמסבירים מדוע הצמחים עובדים, מדענים מוצאים את הערכים, את האיפיון הכימי והחומרים המופרשים. מגלים עם איזה תרופה זה עובד ועם איזו זה מסוכן. ספרים נכתבים ואני מוצאת את עצמי קוראת הרבה מהם, לומדת נונסטופ. אבל.. כשיושבת מולי אישה, אני מטפלת בכל המהות שלה ולא רק בשינוי ההורמונלי שהיא חווה.  לפעמים אני ממש מדמיינת אותה כצמח.
הצמחים משולבים ברוב העבודה שלי, אני אוהבת אותם ומרגישה שגוף האישה אוהב אותם גם. 

לקריאה נוספת לחצי כאן

השאירי פרטים ואחזור אליך

קונסטלציה

העבודה הקונסטלטיבית מאפשרת גישה ישירה להעברה בין דורית מתוך מחשבה שאנחנו חלק ממערכת משפחתית גדולה שמחזיקה בתוכה גם את הפיתרון. בקונסטלציה נשתמש בייצוגים של דמויות ומצבים שמתממשים בך ברגע זה. מפגש "דיקור על בדים" – סשן קונסטלציה הכולל דיקור על הייצוגים. כשאישה עומדת על ייצוג, היא מביאה אותו בשלמותו, לא רק מחשבות ורגשות אלא גם את מצבו הפיזי. דיקור על יצוג מטפל בשורש הבעיה במקום שבו היא נוצרה. 

מפגשי שיח

מפגש שיחה, הכוונה וחשיבה משותפת על סיטואציות בחיים, דפוסי התנהגות, מחלות, תחושות, רגשות ובכלל מתוך התבוננות על הגוף נפש תודעה ולב כמערכת אחת שלמה בגופה של אישה.
אורכו שעה וחצי והוא מתאים למי שרוצה מפגש חד פעמי.